Aktualitet

Shtyhet sërish gjyqi për Llallën, gjobitet me 20 mijë lekë avokati i tij


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:16 - 16/07/21 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme e Apelit shtyn për në 29 korrik seancën ndaj ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla.


Shkak i shtyrjes u bë mungesa e avokatit Sokol Hazizaj dhe kërkesa e Llallës për mosvijimin e gjyqit pa mbrojtës. Për shkak të mungesës së pajustifikuar gjykata gjobiti me 20 mijë lekë avokatin.


Llalla u dënua më 20 maj me 2 vite burg dhe me 5 vite heqje e të drejtës për të kandiduar në funksione publike.Gjithashtu, Gjykata vendosi për sekuestrimin e mbi 20 mijë metra katrorë tokë në pronësi të ish-kryeprokurorit dhe një apartamenti në Durrës.
Sipas Gjykatës, Adriatik Llalla nuk ka pasur burime të ligjshme.1


Etiketa: , , ,

Pas