Aktualitet

Shtyrja e zgjedhjeve, Borchardt: Çështje e brendshme, zgjidheni
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 10/06/19 |
mapo.al

Për shtyrjen e zgjedhjeve ka reaguar edhe Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt. Ai u shpreh për mediat se institucionet duhet të vendosin se kush ka të drejtë. Sipas Borchardt, është çështje e parlamentit dhe Gjykatës Kushtetuese për të vendosur.


Ëshë çështje e parlamentit dhe e Gjykatës Kushtetuese. Institucionet shqiptare do të zgjedhin se cila palë ka argumentet më të mira ligjore. i sigurt që palët politike do të bëjnë më të mirën”, – u shpreh Bernd Borchardt.


 


 
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas