Kryesore

Shumë zhurmë për asgjë… ja cilët kryetarë degësh të PS u shkarkuan sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:35 - 23/10/18 |
mapo.al

“Vihet re një shkëputje nga disa territore, drejtuesve politikë u është kërkuar prezencën  e tyre. Sidomos nga bashkitë që drejtohen nga opozita, ku vihet re një degradim i madh së pushtet lokal me qytetarët.


Ne s’kemi opozitë dhe nuk mund të presim lindjen e opozitës që të vendosim gishtin në plagët e qeverisjes lokale por edhe qendrore ky ka nevojë për ndërhyrje. Është e rëndësishme që paralelisht punohet dhe më familjen tonë të madhe politike në territor”.


Kështu deklaroi Elisa Spiropali pas mbledhjes së kryesisë së PS.


Edhe pse u trumbetua me bujë shkarkimi i 11 kryetarëve të degëve, mësohet se ‘krasitja’ ka prekur zona jo shumë me peshë për PS-në si Delvina, Memaliaj, Cërriku apo Selenica.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas