Aktualitet

Si asnjëherë më parë, Tirana një qytet “i vdekur”, rrugët bosh (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:04 - 13/03/20 |
mapo.al

Nga sot në orën 06:00 kanë hyrë në fuqi masat e vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.


Një ndër masat është edhe ndalimi i lëvizjes së automjeteve duke përjashtuar vetëm ato të shërbimeve. Gjithashtu janë shtuar patrullat e policisë për të kontrolluar makinat që lëvizin nëse kanë marrë leje në polici apo jo.


Ka patur edhe disa qytetarë që kanë shkelur urdhërin, por janë gjobitur nga policia dhe u është kërkuar të mos vijojnë rrugën me automjet.


1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas