Aktualitet

Si do të jetë parashikimi i motit për sot… vazhdon rritja e temperaturave

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:05 - 30/08/18 |
mapo.al

Dita e enjte, 30 gusht 2018, moti do të mbetet me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira në zonat malore, ku në Juglindje nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara.


Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW), me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet.


Valëzimi në det do të jetë i forcës 2, me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.


Temperaturat do të vijnë me rritje.


Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         16/32°C
Zonat e  ulëta           19/35°C
Zonat  bregdetare    21/34°C


Etiketa: , , ,

Pas