Kryesore

Si do të lëvizim në fundjavë? Rama njofton planin e masave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:43 - 22/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se fundjava do të jetë me të njëjtat rregulla si e kaluara në zonat e kuqe me pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14-vjeç me më shumë liridalje.


Nesër dhe pasnesër pensionistët lejohen të dalin lirisht deri në orën 10:00. Të gjithë të tjerët në shtëpi brenda kësaj fashe orare.


Prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç do të lejohen të dalin lirisht nga ora 11:00 deri në orën 17:30, pra në momentin që pensionistët të jenë rikthyer në shtëpi.

Nesër do të qëndrojnë hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë deri në orën 21:00. Të dielën të gjitha mbyllur.Postimi i plotë i Ramës🟢 KJO FUNDjAVË DO TË VIJOJË NJËSOJ SI E SHKUARA😊

TA KALONI SA MË QETË🙏

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas