Si do të ndahet pasuria marramendëse pas divorcit Kim-Kanye

Është zyrtare: Pas muajsh spekulimesh, Kim Kardashian ka bërë kërkesë për divorc nga burri i saj prej shtatë vjetësh, Kanye West.

TMZ raportoi për herë të parë lajmin të premten dhe një përfaqësues i Kardashian konfirmoi.Divorci është miqësor dhe Kardashian kërkoi kujdestari të përbashkët ligjore dhe fizike të katër fëmijëve të tyre shkruan Forbes.

Çifti kishte nënshkruar një marrëveshje para martese, e cila do ta bëjë ndarjen e aseteve të tyre të kombinuara prej 2.1 miliard dollarë shumë më të lehtë.

Të dy zotërojnë dhe drejtojnë në mënyrë të pavarur bizneset e tyre – Yeezy e West dhe KKW Beauty e Kardashian – dhe ka të ngjarë të ruajnë pronësinë, si dhe çdo të ardhur nga ato përpjekje.

Gjërat bëhen më të komplikuara kur bëhet fjalë për pasuritë e tyre të paluajtshme dhe lodrat – përfshirë rezidencën e tyre në Calabasas, me  një  lavaman banje prej rreth 30,000 dollarësh.

Paraqitja vjen pas një gjashtë muajsh të trazuar për manjaten e bukurisë dhe manjatin e atleteve në të cilat problemet e tyre martesore janë bërë publike në mediat sociale .

Dyshja ka muaj që jetojnë veçmas – Kardashian në Calabasas, California, me fëmijët dhe West në Wyoming.

Ata gjithashtu kanë qenë në terapi dhe kanë diskutuar për një ndarje të mundshme gjatë vitit të kaluar.

Këtu keni një vështrim se si do të ndahen pasuritë e unionit Kardashian-West:

Kanye West: 1.3 miliardë dollarë

West është më i pasuri i çiftit, por shumë nga vlera e tij neto është e lidhur në kompaninë e tij të veshjeve jolikuide.

West zotëron 100% të markës së tij të këpucëve, e cila është e njohur për atletet e saj që kushtojnë deri në 200 dollarë për një palë.

Vlera e kompanisë është e lidhur me Adidas, e cila prodhon, tregton dhe shpërndan këpucët.

Në një model të ngjashëm me një qarkullim të familjes mbretërore, West mbledh rreth 11% të të ardhurave vjetore të Yeezy, e cila ishte rreth 1.3 miliardë dollarë në 2019.

Forbes  vlerësoi në  prill 2020  që marka vlen 1.26 miliardë dollarë.

Kim Kardashian West: 780 milion dollarë

Kardashian West mund të ketë më pak se burri i saj, por pasuria e saj është më pak e varur nga trendi i markës së saj dhe tekat e konsumatorëve.

Bukuroshja KKW: 500 milion dollarë

Ngjashëm me West, pjesa më e madhe e pasurisë së Kardashian qëndron në një markë me emrin e saj.

Forbes  vlerësoi  në tetor  se 72% e aksioneve të West në kompaninë e saj të kozmetikës KKW Beauty vlen rreth 500 milion dollarë.

Para cashd dhe investime të tjera: 250 milion dollarë

Kardashian fitoi miliona nga 13 vjet duke luajtur në  Keeping Up With the Kardashians: Hollywood  dhe koncerte të ndryshme të modelimit dhe miratimit.

Por, dita e saj e pagës më e madhe erdhi kur ajo shiti 20% të KKW Beauty gjigandit të kozmetikës Coty KODI + 7.7% për 200 milion dollarë në para vitin e kaluar.

Çfarë lë: 70 milion dollarë

Çifti zotëron një numër shtëpish – dhe ka një numër hipotekash – së bashku, duke përfshirë një rezidencë të Calabasas në Los Angeles County, vendpushimin e Miamit dhe dy ferma në Wyoming.

Sipas dokumenteve që West i dërgoi  Forbes  vitin e kaluar, ka edhe 5 milion dollarë në art, gati 4 milion dollarë në automjete, 3.2 milion dollarë bizhuteri dhe madje 300,000 dollarë bagëti që mund të jenë në bashkëpronësi të çiftit.

Se kush i merr do të varet nga kushtet e para-marrjes së tyre dhe çfarëdo zgjidhjeje që avokatët e tyre mund të negociojnë.

Tani për tani,  ata e kanë ndarë atë në mënyrë të barabartë.


Fatal error: Uncaught ___C_0: (E_ERROR) Trying to access array offset on value of type bool in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config:252 Stack trace: #0 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(13): ___C_5->_errorHandler(2, 'Trying to acces...', '/home/gazetamap...', 13) #1 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_demo_style() #2 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(74): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_image_size() #3 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(63): JNews\Module\Block\Block_9_View->build_column(Array, 'jeg_col_2o3') #4 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(47): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_column(Array, 'jeg_col_2o3') #5 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/BlockViewAbstract.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_output(Array, 'jeg_col_2o3') #6 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/ModuleViewAbstract.php(165): JNews\Module\Block\BlockViewAbstract->render_module(Array, 'jeg_col_2o3') #7 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(1265): JNews\Module\ModuleViewAbstract->build_module(Array) #8 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(205): JNews\Single\SinglePost->related_post(false) #9 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): JNews\Single\SinglePost->related_post_hook('') #10 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #11 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #12 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/fragment/post/single-post-1.php(66): do_action('jnews_single_po...') #13 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home/gazetamap...') #14 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/gazetamap...', false, Array) #15 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #16 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/single.php(16): get_template_part('fragment/post/s...') #17 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/gazetamap...') #18 /home/gazetamapo/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/gazetamap...') #19 /home/gazetamapo/public_html/index.php(17): require('/home/gazetamap...') #20 {main} thrown in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config on line 252