Kryesore

Si e komenton Kryemadhi mosdekretimin e Sander Lleshit nga Presidenti Meta?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:21 - 15/11/18 |
mapo.al

Monika Kryemadhi kishte një përgjigje edhe për mosdekretimin nga Presidenti Ilir Meta të emrit të Sandër Lleshit, që është kthyer në “mollë sherri” mes kryeministrisë dhe Presidencës,


Për Kryemadhin nuk ka rëndësi shumë emri sesa institucioni i Ministrise se Brendshme, që sipas saj, është kapur nga kryeministri Edi Rama.


“LSI nuk është institucion vetting që të bëjë figurat e njerëzve. Për mua nuk ka rëndësi një ministri e Brendshme me ministër apo pa ministër. Di të them që ministria e Brëndshme është institucion i kapur dhe cdo lëvizje që Rama bën është lëvizje e tij për të kapur ministrinë e Brendshme”1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas