Aktualitet

Si mund të karikoni shpejt telefonin tuaj
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:01 - 30/07/19 |
mapo.al

Provoni këto truket dhe ndërkohë që hani mëngjes celulari juaj do të jetë karikuar dhe nuk do të keni më stres gjatë ditës. Për disa njerëz celulari dhe komunikimi është i rëndësishëm sepse lidhet dhe me punën që bëjnë ndaj dhe këto truke të vogla do t’ju ndihmojnë që mos të jetë më një shqetësim bateria e shkarkuar:Një mënyrë e shpejtë për të mbajtur baterinë nga shkarkimi i shpejtë është si fillim ta kaloni në “Aeroplane mood”. Do të kurseni energjinë e tij dhe karikimi do të jetë shumë i shpejtë.


Nuk ka mënyrë më të mirë për t’u siguruar se e gjithë fuqia shkon drejtpërdrejt në baterinë tuaj se sa të fikni celularin vetëm për periudhën që do të karikohet.Fusha USB e kompjuterit tuaj mund të jetë e përshtatshme kur punoni në distancë, për të karikuar celularin dhe njëkohësisht merreni me punët tuaja por më e mirë për një karikim të shpejtë është të përdorni një prizë elektrike në mur. Fisha e USB përmes kompjuterit do dy herë më shumë kohë që të karikojë celularin tuaj.Përdorimi i një baterie portative: do të jetë perfekte për ata që jetojnë në lëvizje gjithë kohën.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas