Aktualitet

Si na emocionuan vajzat moldave duke kënduar Himnin Kombëtar (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:24 - 15/10/19 |
mapo.al

Një moment me të vërtetë emocionues u regjistrua dhe (14 tetor) në sfidën mes Moldavisë dhe Shqipërisë e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.


Një grup vajzat moldave kënduan para ndeshjes, Himnin e Shqipërisë, duke e interpretuar në mënyrë perfekte.


Pavarësisht vështirësisë me gjuhën shqipe, kori i vajzave arriti t’ia dalë, duke marrë duartrokitjet e tifozëve shqiptarë dhe jo vetëm, të gjithve që ishin në stadium.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas