Aktualitet

Si ndodhi ekzekutimi i Abdullah Budllës pranë Rinasit, pistat e hetimit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:26 - 03/08/20 |
mapo.al

Abdullah Budlla, babai i 3 djemve, mbeti i vrarë pasditen e së mërkurës në aksin Rinas-Vorë në Prezë.


71-vjeçari punonte si taksist pa licencë. Ai u ekzekutua nga një makinë në lëvizje me më shumë se 6 plumba.


Babai i 3 djemve, 2 prej të cilëve punojnë jashtë shtetit, nuk kishte konflikt me njeri.Po hetohet pista e hakmarrjes nga punët që mund të kryejnë djemtë.


Autorët mendohet se u larguan drejt Vorës dhe ekzekutimi u bë në një vend ku nuk kishte kamera sigurie.


Etiketa: , , ,

Pas