Aktualitet

Si në filma/ Avioni me defekt ulet në mes të autostradës në Kanada

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:47 - 17/04/20 |
mapo.al

Dhjetra shoferë në Quebec të Kanadasë, u është dukur si skenat e një filmi ulja e një avioni në mes të autostradës. Avioni ”Piper Cherokee” u filmua duke fluturuar poshtë rrugës, e cila ishte e mbushur me makina


Avioni ishte vetëm disa kilometra larg aeroportit, por defekti bëri që ai të ulej me shpejtësi në autostradë. Piloti tregoi aftësi të veçanta dhe qëndra e kontrolleve tha se ai gjeti momentin kur një pjesë e autostradës ishte bosh.


Autoritetet thanë se pilotin e ndihmoi fakti që ishin masat ndaj koronavirusit, që autostrada nuk kishte shumë makina.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas