Shëndeti

Si të mbroni lëkurën tuaj në stinën e dimrit…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 04/12/18 |
mapo.al

Për shumicën e njerëzve, ditët e ftohta sjellin më shumë se vetëm skuqje të mollëzave. Ato po ashtu sjellin tharje të pakëndshme në fytyrë, duar dhe shputa.Për disa problemi tejkalon vetëm ndjesinë e tharjes: atyre lëkura iu thahet aq shumë sa që përfundon në çarje, plasaritje apo edhe ekzemë (ku lëkura pezmatohet).


Në momentin që e ndizni ngrohjen në shtëpi, lëkura fillon të thahet, shkruajnë ekspertët të cilët kanë kryer teste të tilla. Por, cilat janë disa nga këshillat për të shmangur tharjen e lëkurës tuaj?
Së pari, ajo që duhet të bëni është të Kërkoni këshillat e specialistit, të hidratoni lëkurën me krem, të mos harroni kremin kundër diellit, kujdesuni për duart, shmanguni dorëzave dhe çorapeve të lagura etj.1Etiketa: , , ,

Pas