Teknologji

Si të ruajmë baterinë e iPhone me 16 truke “sekrete”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:30 - 02/05/18 |
mapo.al

Iphone është një ndër telefonat më të mirë në treg por nuk mbajnë këtë bateri.


Në artikullin më poshtë ju njohim me 16 truke se si të ruajmë baterinë për një kohë më të gjatë.


Si fillim duhet të shihni opsionet që kanë të bëjnë me baterinë tuaj


Kur mbani hapur ëi-Fi, sigurohuni të keni hapur edhe aplikacionet tuaja më të nevojshme


Fikni absolutisht ëi-Fi

Kur nuk jeni duke e përdorur telefonin kthejeni përmbys që mos të ndizet drita kur ju vijnë njoftime

Fikni “Auto-brightness”

Hapni Reduce motion

Një tjetër zgjidhje është edhe opsioni grayscale

Përdorni dhe airplone mode, herë pas here

Shtypni butonin “Push”, që mos t’iu vijnë emaile

Mbyllini të gjitha njoftimet

Ulni minutat e opsionit Auto Lock

ëifi harxhon më pak bateri se 3G, kështu që nëse keni mundësi mbani hapur ëi-Fi

Fikni servisin e lokacioneve

Bëni “disable background app refresh”

Fikni të gjitha update-t.


Etiketa: , , ,

Pas