Aktualitet

“Sikur binin nga qielli”, qindra zogj gjenden të ngordhur në rrugë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:13 - 11/12/19 |
mapo.al

Më shumë se 300 zogj u gjetën të ngordhur, në një rrugë në Anglesey, në Uellsin e Veriut, por ende nuk është e qartë se si ata ngordhën.


Një banore e zonës, e cila thotë se ishte e para që pa zogjtë e ngordhur në rrugë, pretendon se kjo ndodhi pasi ata hëngrën diçka në tokë.


“Kjo është padyshim shumë shqetësuese për ne dhe ne do të presim rezultatet e provës. Do të ishte e papërshtatshme për ne të spekulojmë se si ata kanë ngordhur”, tha një studiues i shpendëve.

Etiketa: ,

Pas