Aktualitet

Simeone fjalë prej kampioni: Bota në vështirësi, shpresoj të kemi lumturuar tifozët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:57 - 22/05/21 |
mapo.al

Atletico Madrid ka arritur të sigurojë titullin e 11 të “La Liga-s” në histori, të dytin me në krye Diego Simeone-n


Ky i fundit, pas fitores dramatike 2 me 1 kundër Real Valladolid, që i siguroi dhe fitoren e trofeut Atletico-s është ndalur në një prononcim të shkurtër për mediat vendase.


Ai e ka nisur fjalën me një përkujtim e nderim për viktimat që kanë humbur jetën prej pandemisë, ndërsa shtoi se ky sezon ka qenë mjaft i vështirë për ta.Ka qenë një vit shumë i vështirë. Me miq dhe tifozë që humbën jetë nga pandemia. Këtë vit të fitonim titull është ndryshe. Ishte një vit ndryshe për objektivat tona, për punën tonë. Sot bota është në një situatë shumë të vështirë dhe shpresoj t’u kemi dhënë lumturi tifozëve”, tha Simeone.
Vlen për t’u përmendur se java e fundit ishte përcaktuese për fituesin e titullit kampion në Spanjë. Në garë ishin dy ekipet e kryeqytetit Atletico Mardid dhe Real Madrid.“Los Colchoneros” ishte më e favorizuar për të fituar sfidën, pasi i duhej vetëm një fitore, ndërsa Real Madrid, shpresonte në një hap fals të Atletico-s për të siguruar titullin kampion për të dytën herë radhazi.

LEXO EDHE:

Atletico Madrid fiton me përmbysje, “Los Colchoneros” kampionë të Spanjës

1


Etiketa:

Pas