Aktualitet

Sinoptikanët: Moti i ngrohtë gjatë orëve të ditës, prezente dhe vranësirat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:30 - 20/10/21 |
mapo.al

Vendi po vijon të jetë në ndikim të masave ajrore të qendrueshme.


Këto do të sjellin mot të kthjellët me vranësira të pakëta në zonat malore.


Nëpër lugina përsëri do të ketë mjegull të mëngjesit. Vesa do të jetë e pranishme gjatë orëve të mëngjesit.Era do të fryjë nga juglindja e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet.
Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 7C deri në 18°C

në zonat e ulëta 11°C deri në 25°C

në zonat bregdetare 13°C deri në 24°C

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas