Kryesore

Sirio Berati, fotografi shqiptar i Vogue dhe Formula 1               Publikuar në : 09:08 - 21/05/19 |
mapo.al

Një i ri shqiptar që jeton dhe studion në Montreal të Kanadasë për filozofi e shkenca politike, po ecën shumë përpara me pasionin e tij, fotografinë. Në një intervistë për Wake Up, ai u shpreh se e nisi me gjëra të thjeshta në Instagramin e tij, dhe nuk e dinte se do kishte këtë arritje, që punimet e tij të përfundonin në të famshmen Vogue. Ai thotë se është i fokusuar tek fotografimi digital.


Sirio shprehet se megjithatë ka prioritet studimet. Një nga kulmet profesionale pritet të jetë angazhimi së shpejti në qershor, në Formula 1 që do bëhet në Montreal, ku ai është zgjedhur të jetë fotogtafi zyrtar i sponsorit kryesor të garës që ndiqet nga miliona njerëz në gjithë botën.

Sirio Berati

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas