Aktualitet

Situata e COVID në Greqi, 10 viktima dhe 1605 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:45 - 01/08/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.


Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.605 raste të reja me virusin.


Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 10 qytetarë.Në njoftim thuhet më tej, se në të gjithë spitalet e territorit grek, ndodhen në intubim 176 qytetarë.Autoritetet apelojnë qytetarët që të respektojnë masat e vendosura dhe të vaksinohen, si masat e vetme për të mbajtur larg virusin dhe e fituar betejën përfundimisht ndaj saj.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas