Kronika

Situata e përkeqësuar – 4 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:22 - 04/08/20 |
mapo.al

Vazhdon situata e rënduar nga pandemia në vendin tonë, me katër viktima të regjistruara në 24 orët e fundit.Fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në spitalin infektiv, me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, dy qytetarë nga Tirana, të dy 85 vjeç. Nuk kanë mundur të mbijetojnë në spitalin Covid2 “Shefqet Ndroqi edhe 2 qytetare: Një 79 vjeçare nga Mirdita dhe një 81 vjeçare nga Shkodra, me sëmundjë bashkëshoqëruese.


176 është numri i viktimave nga COVID-19 në vendin tonë që prej fillimit të epidemisë.
Ndërkohë në 546 testime të kryera për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 130 persona janë konfirmuar të prekur nga virusi. Kjo është shifra rekord e regjistruar deri tani me të prekur ditorë nga COVID-19.LEXO EDHE: 

Lexo edhe :  Pa rrugë dhe investime, banorët e Zallherrit: Jetojmë si në mesjetë

Rekord të infektuarish, 130 raste të reja me koronavirus, 4 pacientë humbin jetën

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas