Aktualitet

Situata e rëndë në Qafë Thanë/ Balluku shkon dhe monitoron nga afër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 14/02/21 |
mapo.al

Situata e rëndë në Qafë Thanë ka vendosur në lëvizje dhe vetë ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Ballukun e cila ka shkuar në juglindje.

Prej disa orësh dhjetëra automjete janë të bllokuara, kryesisht në aksin që të çon në pikën kufitare me Maqedoninë e Veriut. Shkak janë bërë disa automjete të braktisura dhe dëbora e cila thuajse i mbulon mjetet.


Mësohet se Balluku po ndjek situatën nga afër së bashku me drejtorin e ARRSH, Ergys Verdho dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu.
1
Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas