Aktualitet

Situata në Kakavijë/ Gent Cakaj zhvillon një telefonatë me homologun grek Miltiadis Varvitsiotis
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:07 - 14/08/20 |
mapo.al

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj me anë të statusi në Twitter shkruan se ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun grek,  Miltiadis Varvitsiotis rreth situatës në kufi në pikën e kalimit të Kakavijës.


Statusi i Cakajt:

Kam zhvilluar një bisedë telefonike me homologun grek. Ne diskutuam nevojën për të lehtësuar kalimin në kufi për qytetarët shqiptarë, në Kakavijë. Ne jemi duke ndjekur vazhdimisht situatën në kufirin me Greqinë, për të bërë të mundur lehtësimin dhe kalimin sa më të shpejtë të qytetarëve shqiptarë në anën tjetër të kufirit”, shkruan Cakaj.Etiketa: , ,

Pas