Aktualitet

Situata në kufi/ Ora 22:00, ndërpritet puna nga pala greke në Kakavijë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:27 - 14/08/20 |
mapo.al

Vazhdon të jetë kritike situata në kufirin me Greqinë te pika e kalimit në Kakavijë.


Mësohet nga burime në media se pala greke e doganës ka ndalur operimin ashtu siç kishte njoftuar më herët, pasi ky ishte dhe orari zyrtar i punës për ta.


Pritet që pala greke të nisë punën nesër në orën 06:00 të mengjesit.


Një varg i gjatë makinash, kilometrik, bëhet me dije se janë në rrugën hyrëse të kësaj pike të kufirit.Etiketa: , ,

Pas