Aktualitet

Situata e transportit publik, Bashkia: Masa konform kontratës me operatorët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:58 - 18/10/21 |
mapo.al

Bashkia e Tiranës njoftoi sot se po monitoron situatën e transportit publik në kryeqytet.


Përmes një reagimi për mediat, Bashkia bën me dije se po e ndjek situatën dhe po merr masat përkatëse.


“Bashkia po e ndjek situatën dhe po merr masat përkatëse, konform kontratës me operatorët e transportit”, thuhet në reagimin e Bashkisë së Tiranës.Unioni i Transportit Publik njoftoi se transporti publik do të operojë nga dita e sotme, me gjysmën e kapacitetit të flotës së mjeteve urbane.
1
Etiketa: ,

Pas