Aktualitet

“Situatë delikate, por e qëndrueshme” – Komiteti: Masat vijojnë njësoj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:21 - 25/02/21 |
mapo.al

Komiteti Teknik i ekspertëve doli sot në një konferencë për mediat ku lajmëroi masat e reja anticovid në vendin tonë.


Si fillim Komiteti bëri një përshkrim të situatës, ku u theksua se incidenca 2 javore dy javëve të fundit ka nje tendecë ulje.


U apelua nga Drejtoresha e ISHP, Albana Fico në respektimin e masave dhe rekomandimeve, ndër të tjera për mbajten e maskës, larjen e duarve e distacimin social .“Nga data 17 ka nje zbritje të numrit të shtrimeve në spitale”, deklaroi shefi i urgjencës Skënder Brataj.“Situatë delikate”, deklaroi Mira rakacolli, “por e qëndrueshme, dhe kemi një tëndencë ulje të indikatorit R”.“Masat kanë filluar të japin rezutate, kështu që do qëndrojme me masat të cilat janë në fuqi”, u shpreh Rakacolli.

Lexo edhe :  Kumbaro: Qeveria ka në fokus pastrimin e mjedisit, nga kjo javë në terren

Masat mbeten të njëtjat:

Ora policore vijon nga 20:00 deri në orën 06:00

Shkollat e mesme do te mbeten online

Universitetet Online dhe provimet të kombinuara….

1


Etiketa: , ,

Pas