Bota

S’ka kompjuter në shtëpi, 10-vjeçari i bën detyrat në dyqan (Video)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 14/11/19 |
mapo.al

Djali që është filmuar duke lexuar në një tabletë dhe duke bërë detyrat e gjeografisë në një dyqan Samsung-u quhet Guilherme dhe është 10-vjeç.


Djali nga Brazili shkoi në dyqan sepse nuk ka kompjuter dhe internet në shtëpi.


Pasi mësoi historinë, Samsung ia dhuroi tabletën. Nëna e Guilherme punon si sanitare në shkollën ku studion djali, por nuk ka aq të ardhura sa t’i blejë kompjuter.Ata jetojnë në një shtëpi me qera. Shumë persona janë prekur nga historia dhe kanë kontribuar për t’i blerë një shtëpi familjes së Guilhermes.
 View this post on Instagram

 

Vamos acionar a corrente do bem para encontrar o menino, gente? ⠀ “Me ajuda, Por favor! Queria conhecer esse gigante!! Vocês conseguem me ajudar a chegar até ele? Sei lá, vai que alguém aqui o conhece… . Por favor, quero mesmo ajudá-lo! 🙏🏼 . Se realmente for como o colega fala no vídeo, se ele realmente precisar, vou encontrar um jeito de ajudar esse homenzinhozão da porra! 💪🏼 . Posso contar com você?” 🙏🏼 ⠀ Via @direitoensinado Vídeo de @luiz0585 . Edit 1: Gentee, encontramos o Guilherme! Conversamos agora mesmo com a mãe dele, a dona Rose e logo damos mais informações. Só coisas boas, hein 🙏 Edit 2: Gente, falamos com ele e a família! Fizemos uma vaquinha, o link está no bio! Corre lá!

A post shared by Razões Para Acreditar (@razoesparaacreditar) on

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas