Aktualitet

Skandal në Sanremo: Këngëtari shan kolegun, përjashtohet nga festivali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:21 - 08/02/20 |
mapo.al

Sanremo nga nata në natë po bëhet edhe më interesant me ngjarjet që po ndodhin. Mbrëmë u mbajt nata e katërt dhe përveç performancës së Dua Lipës që na bëri krenarë të gjithëve, vëmendjen e ka marrë edhe këngëtari italian Morgan. Ai konkurronte këtë vit bashkë me Bugon me këngën “Sincero”.


Mirëpo gjatë performancës, Morgan e ndryshoi tekstin e këngës duke sharë kolegun, një skenë kjo që do mbetet në historinë e festivalit.


Bugo u ofendua dhe la skenën në mes të performancës. Prezantuesi dhe drejtori artistik Amadeus dhe produksioni i skualifikuan dy këngëtarët nga gara.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas