Sport

Skandal te Napoli/ Akuza për lidhje me mafien italiane
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 22/05/18 |
mapo.al

Portieri i Napolit, Pepe Reina, është ftuar në një seancë dëgjimore nga Federata Italiane e Futbollit lidhur me shoqatën e tij me individë të lidhur me mafien.


Spanjolli, i cili do të bashkohet me Milanin në sezonin e ardhshëm, do të përballet me komitetin disiplinor të FICG së bashku me ish-kapitenin e Italisë, Fabio Cannavaro dhe ish-mbrojtësin e Juventusit Salvatore Aronica.


Sipas njoftimeve në mediat italiane, kjo është një nga arsyet pse napolitanët vendosën të mos rinovojnë kontratën e Reinës.


FIGC thotë se Reina ka pasur dhe vazhdon të ketë shoqëri dhe miqësi me Gabriele Esposito, Francesco Esposito dhe Giuseppe Esposito.


Të implikuar në këtë organizatë kriminale dyshohet të jenë dhe tre skuadrat italiane, Napoli, Sassuolo dhe Palermo.

 


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas