Teknologji

Skandali i Facebook, Zuckerberg “pushon” dy drejtorë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:00 - 17/03/19 |
ro ot

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka njoftuar largimin nga puna të drejtori i Marrëdhënieve Publike të  rrjetit social, Chris Cox dhe drejtorit të WhatsApp, Chris Daniels.


Ende nuk është dhënë asnjë shpjegim për largimin e tyre.


Cox u bë pjesë e kompanisë në vitin 2005, rreth një vit pas themelimit të Facebook, ndërsa Daniels mori titullin e tij si drejtor para një viti.Këto ndryshime erdhën pasi Zuckerberg kërkon të transformojë Facebook në një platformë private të fokusuar.Këtë javë, rrjetet gjigande si WhatsApp, Instagram dhe Facebook kanë patur ndërprerje, gjë që ka shqetësuar përdoruesit.Chris Cox tha se po punonin për ta rregulluar, por “New York Times” publikoi një raport ku tregonte se Facebook është nën hetim pasi është përfshirë sërish në skandalin e shpërndarjes së të dhënave.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas