Aktualitet

Skandali i Tire Alldervishit – Nisin hetimet për personelin mjekësor të Covid-2
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:38 - 17/01/21 |
mapo.al

Shtrihen hetimet mbi personelin mjekësor të spitalit “Covid-2”, pas skandalit të sanitares Tire Alldervishi, se nën premtimin për përkujdesje zhvati vajzën e një pacienteje me koronavirus duke i marrë 8 milionë lekë.Mjekët dhe infermierët do të merren në pyetje pas kryerjes së një sërë verifikimesh.


Mësohet se Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar kamerat e sigurisë së spitalit për të parë se me kë ka komunikuar 58-vjeçarja, duke qenë se ajo nuk punonte si sanitare në pavionin ku gjendej e shtruar pacientja të cilën pretendonte tek e bija se e kishte marrë në përkujdesje.Prokuroria gjithashtu ka sekuestruar librin e shënimeve, për të parë ndarjen e turneve – kush mjek e infermier ka patur për detyrë të kujdesej për pacienten me Covid.Dyshimet janë për një një skemë të mirëfilltë zhvatjeje, nisur edhe nga denoncimet e bëra publike.


Risjellim në vëmendje se disa ditë më parë Gjykata e Tiranës vendosi për Tire Alldervishin “Arrest me burg” për akuzën “Mashtrim me pasoja të rënda”.

LEXO EDHE:

Skandali në spitalin Covid 2: Jep 8 milionë lekë nën dorë, por e ëma humb jetën

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas