Aktualitet

Skandali/ Kryebashkiakja fiton me 1766 vota më shumë se pjesëmarrja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:26 - 01/07/19 |
mapo.al

Hije skandali po shoqërojnë procesin e numërimit të votave. Edhe pse zgjedhjet Lokale të 30 qershorit ishin njëpartiake, ka dyshime se sërish janë futur duart për të shtuar vota. Le të shohim Bashkinë e Urës Vajgurore.


KQZ publikoi mbrëmë shifrat e pjesëmarrjes së votuesve, ku thotë se në Urën Vajgurore kanë votuar 5900 qytetarë. Ndërsa sot, po sipas të dhënave të KQZ-së, Juliana Mema është shpallur fituese me  7,666 vota.


Pyetja që shtrohet për KQZ është: Kush i shtoi 1 766 vota për kryebashkiaken e PS-së që u konfirmua në mandatin e dytë?


*Të dhënat e publikuara nga KQZ-ja në faqen zyrtare që mund të gjenden lehtësisht dhe nga vëzhguesit e huaj


Tabela – Pjesëmarrja në votime (Ura Vajgurore tek nr 37)

 

 

 Pas