Kronika

Skemë mashtrimi, i sekuestrohen 1.5 mln euro një shtetasi italian

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:24 - 04/07/18 |
mapo.al

Llogari bankare me vlerën e 1.5 milionë eurove janë sekuestruar nga Policia me vendim të Gjykatës së Tiranës. Llogaritë bankare ishin në pronësi të një shtetasi italian, i cili ushtronte veprimtarinë në fushën e tregtisë ndërkombëtare.


Policia sqaron se “shtetasi me iniciale S.L, me precedentë të ndryshëm penal në Itali për deklarata mashtruese dhe krime në fushën e tatimeve, ka përfituar për një periudhë të shkurtër kohore sasi të konsiderueshme në valutë euro nga shoqëri të huaja dhe një pjesë të tyre ndërmjet transfertave i ka transferuar në vende të ndryshme si Hong Kong, Kinë dhe Itali”.


Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësorë Tiranë po punohet për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas