Aktualitet

“S’kemi marrë rrogat” – Gazetari ndërpret edicionin Live: Jemi njerëz (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:52 - 24/06/21 |
mapo.al

Në internet është publikuar një video në të cilën një prezantues i lajmeve në Zambia e ndërpret leximin e tekstit dhe gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë ankohet para shikuesve se ai dhe kolegët e tij nuk i kanë marrë rrogat.


Prezantuesi Kabinda Kalimina shkaktoi habi gjatë programit të lajmeve në televizionin KBN TV të shtunën në mbrëmje, kur tha se stafi nuk i ka marrë pagat dhe këmbënguli se punëtorët duhet të paguhen.


Ai e nisi programin si zakonisht, duke i lexuar titujt kryesorë të lajmeve, kur papritmas u ndal dhe filloi të ankohej në transmetim të drejtpërdrejtë, shkruan Daily Mail.Duke folur para kamerës, ai tha:“Larg nga lajmet, zonja dhe zotërinj, ne jemi qenie njerëzore. Ne duhet të paguhemi. Fatkeqësisht, ne në KBN nuk jemi paguar. Sharoni dhe askush tjetër nuk janë paguar, përfshirë dhe mua. Ne duhet të paguhemi”.1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas