Aktualitet

Skenari i 2 marsit/ Meta: Manifestimi më i fuqishëm për t’i kthyer fuqinë sovranit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:00 - 27/02/20 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në ‘Opinion’ ka folur për përplasjen mes institucionit të presidentit dhe mazhorancës, si dhe për tubimin e dy marsit.


I pyetur se cila është arsyeja që presidenti thërret popullin në tubim, Meta tha se kjo bëhet për ti kthyer fuqinë sovranit dhe që të mos lejohet shkelja e kushtetutës.‘Do të ndodhë manifestimi më i fuqishëm për liri dhe demokraci dhe për ti kthyer fuqinë sovranit. Do të protestojmë ndaj puçistëve’, deklaroi Meta.


LEXO EDHE: 

Meta-Gjonajt: Trego shokët në SPAK, jeni kapur në flagrancë


Etiketa: ,

Pas