Aktualitet

Skenderbeu e Partizani ‘harrojnë’ se si fitohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:04 - 18/09/21 |
mapo.al

Skënderbeu dhe Partizani kanë harruar se si fitohet në sezonin e ri të Kategorisë Superiore.


Pasi humbën në javën e parë. dy ekipet nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 në përballjen mes tyre, duke zhgënjyer jo pak tifozët. Përballja e luajtur në Korçë pa Partizanin më kërkues, por vendasit ishin më të qartë në manovrat sulmuese, teksa shpesh iu afruan edhe golit.


Gjithsesi, duhej të vinte fraksioni i dytë për të parë edhe golin e parë. Një penallti mjaft e diskutuar u dha në favor të Partizanit. Nga pika e bardhë u paraqit Zhunior, i cili dërgoi sferën në njërin krah dhe portierin në tjetrin.Por festa e të kuqve zgjati shumë pak, pasi me fillimin e aksionit, një gabim trashanik në mbrojtjen e kryeqytetasve bëri që të përfitonte Berisha, i cili me një prekje të lehtë tundi rrjetën për të barazuar.Shifrat 1-1 nuk ndryshuar deri në fund, me ekipet që shijojnë edhe pikën e parë në kampionatin e këtij sezoni, që nuk ka nisur ashtu siç do dëshironin.14


Etiketa: ,

Pas