Aktualitet

“S’kisha pirë ilaçet” – Burg për autorin e plagosjes në xhaminë ‘Dine Hoxha’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:49 - 22/04/21 |
mapo.al

Rudolf Nikolli, i cili plagosi me thikë pesë besimtarë në xhaminë “Dine Hoxha” është lënë në burg. Prokuroria ka theksuar se Nikolli ka marrë mjekime, ndërsa është marrë edhe kartela e tij. Nikolli tha para trupit gjykues se ditën e ngjarjes s’i kishte pirë ilaçet


Rudolf Nikolli ka treguar para gjykatësit se arsyeja që e ka shtyrë drejt një veprimi të tillë është përndjekja e vazhdueshme që i kanë bërë. Ai tregon se prej kohësh kurohej, por gjithashtu thotë se herën e fundit nuk i ka marrë ilaçet.


“Përndjekja është e vërtetë. Ato mendojnë se jam jomysliman dhe më kanë përndjekur. Nëse këto persona i paraqitni këtu unë i njoh me fytyra që më kanë përndjekur.Nuk është se më kanë bërë ndonjë gjë, por përndjekja ka qenë e vazhdueshme, për gati një vit. Unë nuk desha të bëja atë gjë që bëra, por përndjekja nuk është normale.”-tha 34-vjeçari.

Lexo edhe :  Dy aksidente/ Makinat bëhen "përshesh" në Rinas, përplaset i riu me motor


Pyetje: Në spital ke qenë?Nikolli: Po kam qenë.

Pyetje: Ke marrë mjekime, sa ke qëndruar?

Nikolli: Po i kam marrë. Kam qëndruar tre javë herën e fundit.

Kisha raste që harroja t’i pija ilaçet dhe atë ditë nuk i kisha pirë. Ilaçet i merrja vetë. Unë kam qenë në Tiranë, vëllai ka qenë në Klos.

Pyetje: Të ka thënë dikush që të përndiqnin, apo e ke menduar vetë?

Nikolli: Jo nuk më ka thënë njeri e kam menduar vetë

LEXO EDHE:

Grushte e shkelma – Si u neutralizua nga kalimtarët autori i sulmit në xhami (VIDEO)

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas