Aktualitet

Sllovaki/ Autobusi përplaset me kamionin; 8 studentë dhe 4 fëmijë të vdekur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:47 - 14/11/19 |
mapo.al

8 studentë e 4 fëmijë kanë vdekur dhe 17 të tjerë janë plagosur pasi një autobus publik është përplasur me një kamion të ngarkuar me gurë në Bratislava, Sllovaki.  Sipas mediave lokale, aksidenti tragjik ka ndodhur në atë çka zakonisht përmendet si “Rruga e Vdekjes”.


Vdekja e 12 personave është konfirmuar nga zëdhënësi i zjarrfikësve, Michael Varga. Ndërkohë që, shkaku i përplasjes së autobusit me kamionin, ende nuk dihet.


Ky është aksidenti më i rëndë rrugor në Sllovaki që nga viti 2009, kur një autobus u përplas nga një tren duke shkaktuar 12 viktima. 


Etiketa: , ,

Pas