Sport

Sokol Cikalleshi drejt një tjetër aventure në Turqi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:50 - 14/01/19 |
mapo.al

Sokol Cikalleshi do të jetë pjesë e ekipit Akhisar Beledijespor në gjysmën e mbetur të sezonit në Turqi.


Siç raportojnë mediat turke, marrëveshja është shumë pranë, pasi tek Goztepe sulmuesi kavajas nuk po gjen hapësira.


Pasi ka luajtur më parë me fanellat e Bashakshehirit, Osmanlisporit dhe Goztepes, Akhisari ka qenë ekipi i Cikalleshit në gjysmën e dytë të sezonit 2016-2017.Në 14 takime të luajtura, ai shënoi edhe 7 gola, duke përjetuar shpërthimin e tij.
1
Etiketa: , , ,

Pas