Aktualitet

Solidaritet në kohë pandemie, restorantet dhurojnë ushqimin pas orës 18:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:46 - 29/10/20 |
mapo.al

Dhurimi i ushqimit të tepruar për më të pamundurit.


Kjo është iniciativa solidare e një restoranti në Potenza të Italisë, që vendosi të bënte diçka për bashkëqytetarët në vështirësi.


“Jemi vetëm një pikë në një oqean dëshpërimi”, shkruan pronari i lokalit Crusco në rrjetet sociale.Menjëherë kësaj iniciative i janë bashkuar dhe dhjetëra restorante dhe lokale të tjera të qytetit të cilat vendosën që pas orës 18:00 kur mbyllen të gjithë për shkak të masave të qeverisë të shpërndajnë ushqimin e tepruar për më të varfrit.


“Të dashur miq është e frikshme klithma për ndihmë nga qindra familje. Nuk e prisnim të kishte kaq vuajtje dhe kaq shumë njerëz në vështirësi”, shkruajnë Linda e Salvatore.Etiketa:

Pas