Aktualitet

Sondazhi në rrjet/ Dhurata Çupi fiton me epërsi ndaj kandidates së PS


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:04 - 16/03/21 |
mapo.al

Një sondazh i organizuar nga portali lokal “Mati News” ka zgjuar vëmendjen e ndjekësve të kësaj zone dhe jo vetëm.


Anketimi është organizuar në rrjetin social Facebook ku është e pamundur të ndërhyhet në të.


“Cilat nga zonjat meritojnë votat e matjanëve më 25 prill?”, është pyetja e këtij sondazhi.A: Dhurata Çupi PDB: Aurora Mara PSNga rreth 1700 votat e klikuara në emrat e dy zonjave kandidate rezulton se Çupi e Partisë Demokratike gëzon epërsi.

Mbi 1 mijë e dyqind vota ose 70% kanë shkuar për të duke e bërë “të preferuarën” e votuesve të Matit.

Kujtojmë që në zgjedhejt e 25 prillit, Dhurata Çupi garon e treta në Qarkun e Dibrës për PD, ndërsa Aurora Mara e PS listohet e dyta për këtë forcë politike.

Lexo edhe :  Grupi parlamentar i PS votëbeson Ballën, 72 vota pro - mungojnë dy deputetë

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas