Aktualitet

Soreca: Kushtetuesja plotësisht funksionale, arritje për Shqipërinë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:21 - 24/12/20 |
mapo.al

Përparim Kalo është anëtari i gjashtë i Gjykatës Kushtetuese, duke e bërë tanimë këtë gjykatë funksionale dhe duke përmbushur një kërkesë të ndërkombëtare për vënien në funksion brenda këtij viti.Lidhur me këtë ka reaguar edhe amabsadori i BE në Tiranë Luigi Soreca përmes një reagimi në Twitter.


Sipas Sorecas, kjo është një arritje e konsiderueshme për qytetarët shqiptarë dhe reformën në drejtësi.
“Sot Z. Përparim Kalo u betua përpara Presidentit Ilir Meta si anëtari I 6-të I Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë dhe I urojmë punë të mbarë atij dhe të gjithë anëtarëve pasi gjykata tani është plotësisht funksionale. Një arritje e konsiderueshme për qytetarët e Shqipërisë dhe reformën në drejtësi”, shkruan ambasada e BE në Tiranë në Twitter.
LEXO EDHE:

Betohet Përparim Kalo, Kushtetuesja zyrtarisht funksionale pas 3 vitesh

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas