Aktualitet

Soreca: Nga 1 korriku hiqet tarifa Roming për vendet e Ballkanit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:14 - 14/06/21 |
mapo.al

Duke nisur nga 1 korriku, do të hiqet tarifa Roming në Ballkanin Perëndimor


Ky lajm është bërë i ditur nga Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, i cili shkruan në rrjete sociale, se tanimë për të përdorur telefonatat në vendet e Ballkanit, tarifa do të jetë zero.


Soreca thekson se ky projekt financohet nga Bashkimi Europian.Postimi i plotë i Luigi Sorecës:
Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, përfshirë #Shqipërinë ! #RoamFree ! Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra # me ngarkesë ! Ky projekt është financuar nga #EU dhe mundësuar nga
@rccint
. #Tregu i përbashkët rajonal

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas