Aktualitet

Soreca pret Yuri Kim me trëndafila: Gati të nisim punën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:04 - 27/01/20 |
mapo.al

I është përveshur punës ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim. Pas dorëzimit të letrave kredenciale kreut të shtetit Ilir Meta. Ambasadorja është takuar edhe me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca.


Përmes një postimi në twitter Soreca i uroi mirëseardhjen ambasadores së re si dhe i dhuroi një tufë me lule. “Gati të nisim punën së bashku për të vijuar partneritetin themelor BE-SH.B.A. në Shqipëri, veçanërisht në kontekstin e integrimit të vendit në BE. 2020 është një vit kyç për prespektivën e Shqipërisë” shkruan ambasadori Soreca në një postim në twitter.Ndërkohë pritet të mbajë dhe fjalimin e rastit në ambientet e SHBA-së.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas