Aktualitet

Soreca: Pro iniciativës për krijimin e Parkut Kombëtar të Vjosës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:13 - 26/05/21 |
mapo.al

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca ka dhënë sërish qëndrimin pro krijimit të Parkut Kombëtar të Vjosës.


Përmes një reagimi në Twitter, teksa ka shpërndarë qëndrimin e BE-së, Soreca bën thirrje që zëri i komuniteteve të ekspertëve të mjedisit dhe i qytetarëve të dëgjohet.


“Ne mbështesim iniciativën për krijimin e Parkut Kombëtar Vjosa.Bashkimi Europian vazhdon ta ndjekë këtë çështje nga afër së bashku me Ambasadat e BE, në konsultim me autoritetet e Shqipërisë.Është thelbësore që zëri i komuniteteve lokale dhe ekspertëve të mjedisit të dëgjohet”, shkruan Soreca në reagimin e tij.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas