Aktualitet

Soreca takon Bashën: Diskutim i gjatë mbi situatën politike pas zgjedhjeve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:19 - 07/07/21 |
mapo.al

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca, ka zhvilluar sot një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha


Lajmin e bën të ditur vetë ambasadori Soreca, i cili thekson se ka zhvilluar me Bashën një diskutim të gjatë.


Në fokus të takimit ka qenë situata aktuale politike pas zgjedhjeve të 25 prillit, integrimi i Shqipërisë në BE, si dhe Reforma në Drejtësi.“Diskutim i gjatë sot mes ambasadorit të BE në Tiranë dhe kreut të PD, Lulzim Basha. Në funksion të legjislaturës së re, ku opozita do të luajë një rol vendimtar, ne shkëmbyem mendimet mbi situatën aktuale politike pas zgjedhjeve, integrimin në BE, median dhe Reformën në Drejtësi”, shkruan ambasadori Soreca.1
Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas