Aktualitet

Soreca takon Ministrin Manja: Tashmë Reforma në drejtësi duhet të konsolidohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 30/09/21 |
mapo.al

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri është takuar ditën e sotme me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja.


Në një postim në Twitter pas takimit, Luigi Soreca shkruan se tashmë ka ardhur koha që Reforma në Drejtësi të konsolidohet. Sipas ambasadorit të BE-së, eficenca e gjykata dhe pavarësia e magjistratëve duhet të jenë objektiva kryesore….


Soreca tregon se në takim u diskutua për rolin e institucioneve të vettingut dhe atë të Shkollës së Magjistratëve.1


Etiketa: ,

Pas