Kryesore

Keni bërë plane për sot? Njihuni më parë me parashikimin e motitBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 18/10/20 |
mapo.al

Parashikim i kushteve atmosferike nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak


Ditën e diel moti do të jetë i paqëndrueshëm. Në mëngjes do të dominohet nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa në mesditë do të ketë alternime kthjellimesh dhe kohë me diell.


Temperatura më e lartë do të jetë 24 gradë në vendet e ulta dhe bregdetare. Temperatura minimale do të jetë 7 gradë celcius në Korçë dhe Dibër.
Të hënën, vlerat maksimale do të rriten. Era do të fryjë juglindje e veriperëndim e lehtë e mesatare përgjatë brigjeve detare.


E pranishme do të bëhet dhe mjegulla lokale gjatë orëve të mëngjesit. Valëzimi në dete i forcës 3 deri 4 ballë.


Etiketa: , ,

Pas