Aktualitet

Sot masa e sigurisë për tre të arrestuarit e “Astirit”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:09 - 13/10/19 |
mapo.al

Tre banorët e Astirit të arrestuar tre ditë më parë nga policia do të dalin sot para Gjykatës së Tiranës për masën e sigurisë.


Ilir Katiraj, Gramoz Shehu dhe Skënder Doda akuzohen për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike” dhe Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”.


Para gjykatës janë mbledhur dhjetëra banorë të Astirit në mbështetje të tyre.Ndryshimet e reja në kodin penal, ku për bllokim të akseve rrugore dënohesh deri në 3 vite burg, duket se do të nisin të implementohen mbi banorët e Unazës së Re.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas