Aktualitet

Sot protesta për çmimin e naftës, fiken makinat nga ora 12:00-15:00


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:53 - 15/07/21 |
mapo.al

Sot pritet të zhvillohet protesta e parë në vendin tonë, pas rritjes së menjëhershme të çmimit të naftës.


Aktualisht, në tregun e hidrokarbureve një litër naftë po kap çmimin rekord prej 180 lekë për litër.


Nisma është njoftuar në rrjetet sociale ditën e djeshme dhe iu bëhet thirrje drejtuesve të automjeteve të fikin makinat e tyre nga ora 12:00-15:00 në shenjë proteste këtë të enjte.Kërkohet që çmimi i naftës të bëhet nga 178 lekë që është aktualisht në pikat e karburanteve, në 15o lekë.


Postimi i shpërndarë dje në rrjetet sociale

Çmimet e karburanteve u rriten së fundmi për të katërtën herë radhazi që nga lehtësimi i pandemisë. Në pikat e tregtimit të operatorëve kryesorë në vend, nafta dhe benzina po shiten me 3 lekë më shtrenjtë.

1


Etiketa: , ,

Pas