Aktualitet

Spaho vlerëson Veliajn: Ka përmirësim të dukshëm në pastrimin e Tiranës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 10/11/21 |
mapo.al

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka vlerësuar punën e kryebashkiakut Erion Veliaj për pastrimin e qytetit të Tiranës.


Gjatë seancës dëgjimore me Shoqatën për Autonomi Vendore për “Buxhetin e vitit 2022” në Komisionin parlamentar për Ekonominë dhe Financat, Spaho u shpreh se pastrimi në Tiranë ka një përmirësim të dukshëm krahasuar me 6 vjet më parë.


Deklarata e Spahos duket si kunj për Lulzim Bashën, i cili e drejtoi Bashkinë e Tiranës për 4 vite, nga 2011 e deri në 2015.“Unë kam një pyetje për z. Veliaj. Paraprakisht, duhet të them që ka një përmirësim pastrimi i qytetit të Tiranës, është i dukshëm, megjithatë desha të dija, a do investojnë kompanitë e pastrimit në teknologji?”, tha Spaho, duke goditur në mënyrë indirekte 4-vjeçarin e Lulzim Bashës në krye të Bashkisë së Tiranës.

Lexo edhe :  Punët e vërteta dhe keqkuptimet e Tiranës1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas